Skype video již i přes 3G

Firma Skype vydala novou verzi skypového klienta pro iPhone. Ve verzi 3.0 na nás čeká:

• Videohovory přes WiFi a 3G – je tu ale poznámka, že mohou následovat přídavné poplatky, což je věc jednotlivých operátorů
• Volání na stolní počítače (Mac OS X nebo Windows) i jiným uživatelům iPhonu. O volání na jiné mobily se Skype nezmiňuje.
• Obousměrné videohovory jsou podporovány na iPhone 4, iPhone 3GS a iPod touch 4. generace.
• Příjem videa je podporován na iPadu a iPodu touch 3. generace bez kamery, stejně tak pro iPhone 3G.
• Videohovory na výšku i na šířku.
• Skype video vyžaduje iOS 4.0 a vyšší.

Praktická zkouška videohovoru přes 3G ukázala, že kvalita spojení je hodně závislá na síle signálu a občas i nespolehlivá. Na jedné nebo druhé straně může vypadávat zvuk i obraz. Steve Jobs má asi pravdu, když pouští FaceTime jen na WiFi. 3G je v praxi u nás dostačující maximálně na zvukové připojení.

Porovnáme-li Skype a FaceTime, Skype má daleko širší možnost spojení, protože existují klienty pro všechny alespoň trochu zastoupené počítačové platformy i pro hlavní typy telefonů a to zdaleka nelze říci o FaceTime, které v současbnoti funguje jen na iPhone 4 a počítačích Mac.
FaceTime má ale výhodu, že se lze dovolat, i když dotyčný nemá puštěný na telefonu nebo počítači komunikační program, jinak řečeno, je FaceTime integrován tak, že se tomu, kdo jej může přijímat, lze dovolat vždycky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *