Registr dlužníků nahání klienty výhružným spamem

Agresivní ochodní praktiky americké firmy

Přišla mi nevyžádaná ochodní nabídka. V předmětu zprávy stálo:

Registr-dluzniku.cz – Vaše údaje byly vloženy do databáze dlužníků a text dále pokračuje: “

„Vážení,

informujeme Vás, že Vaše identifikační údaje (….správný název mé firmy…) byly vloženy do Registru dlužníků na adrese http://www.registr-dluzniku.cz . Doporučujeme Vám nás co nejdříve kontaktovat ohledně řešení Vašeho dluhu. Bližší informace o Vaší pohledávce naleznete na adrese http://www.registr-dluzniku.cz/ . V nejbližší době obdržíte i zásilku, kde budete vyzváni k úhradě předmětné pohledávky. Ve vlastním zájmu Vám důrazně doporučujeme si zásilku vyzvednout. Dopis bude zaslán na korespondenční adresu uvedenou v registru. Pokud jste se přestěhovali, nahlaste prosím novou adresu. Předejdete tak dalším problémům.“

Teprve pod touto vyhrůžkou, která nejspíš každého normálního podnikatele vyleká, je vysvětlení:

„Nelekejte se! Zapůsobilo to na Vás? Naštěstí Vás tam nikdo nevložil, zatím, ale Vy můžete zadat své dlužníky zdarma a legálně. Po tomto určitě zaplatí svoje dluhy! Tam už se o legraci jednat nebude.“

Na závěr je snaha dodat tomuto mailu na důvěryhodnosti tím, že mne doporučila jakási Eva S.

Takovýto způsob nahánění klientů je nepochybně protiprávní, neboť se jedná o nevyžádanou ochodní nabídku ve smyslu Zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Rovněž je takovýto styl eticky nemorální. Protože mne dosti nakrkl, vyplnil jsem stížnost na stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů, je ale otázka s jakým to bude úspěchem neboť firma LoremIpsum, LLC, jejímý jménem byl mail odeslán, možná nespadá pod českou jurisdikci.

Kdo za tím vším stojí? Na adrese registr-dluzniku.cz se tvrdí, že provozovatelem je firma Lorem Ipsum LLC, 2710 Thomes Ave, 82001, Cheyenee, WY, US a kliknutí na cokoliv vás přesměruje na adresu uhrazeno.cz. Registrátorem této domény i domény registr-sluzniku.cz je prodle whois:

registrant:	LOREMIPSUMLLC
admin-c:	LOREMIPSUMLLC
nsset:		BLOOMBERG:INCORPORATED:US
registrar:	REG-IGNUM
registered:	10.03.2009 11:49:18
changed:	22.04.2009 09:44:24
expires:	10.03.2011

Mail byl ale poslán z domény webserver.zirkon.deredes.cz. Doménu deredes.cz má registrovanou firma deredes. s.r.o., kterou vlastní dvě osoby shodného jména Aleš Slabý, možná otec a syn. Sílo firmy je na Praze 8, Sokolovská ulice

Aby bylo tomuto „projektu“ dodáno na důvěryhodnosti, uvádí se na stránkách uhrazeno.cz i kontaky na Ministerstvo spravedlnosti způsobem, predstírejícím, že tato firma s ministerstvem spolupracuje a s ohledem na výše uvedený spam, který firma, nebo deredes jejím jménem rozesílá, mi jako výsměch připadá citace ze sekce „Ochrana osobních údajů“:

Společnost LIPSUM dodržuje veškeré platné právní normy ve světě, jejichž cílem je ochrana vašeho soukromí. Ačkoli se právní požadavky mohou v různých zemích lišit, společnost LIPSUM se hodlá řídit principy uvedenými v těchto zásadách ochrany soukromí, a to i v případě, že v souladu s výše uvedeným přeneseme vaše osobní údaje z vaší země do zemí, které nevyžadují tak vysokou úroveň ochrany vašich osobních údajů. Jinými slovy: našim cílem je zajistit ochranu vašich osobních údajů bez ohledu na místo, kde jsou tyto osobní údaje shromažďovány, přenášeny nebo uchovávány.

Myslím, že celá ta věc pěkně smrdí. A ještě nepřehlédnout definici malinkým písmem:

Registr dlužníků je burzou pohledávek, které jsou nabízeny k prodeji či k vymáhání, vklad do registru zadali samotní uživatelé systému, provozovatel nijak neovlivňuje obsah a aktuálnost zadaných pohledávek. Neručíme za pravdivost a správnost údajů, za toto ručí přímo uživatel, který data do registru vložil. Údaje nemají žádnou právní relevanci a závaznost, nemohou být použity v soudním či rozhodčím řízení ani v jiných řízeních před orgány veřejné správy či samosprávy. Uvedené pohledávky či finanční závazky jednotlivých subjektů nemusí znamenat insolventnost či předlužení dlužníků. Služba neshromažďuje žádné osobní údaje dlužníků, ale uvádí potřebné údaje k úplatnému postoupení pohledávek. V případě, že naleznete jakýkoli nesprávný údaj či jste se v registru ocitli neprávem, tak nás prosím kontaktujte, pohledávka bude odstraněna. Cena odchozí sms je 99 Kč včetně DPH, spravuje www.premiumservices.cz. Provozovatelem registru dlužníků je a za službu odpovídá Lorem Ipsum LLC, 2710 Thomes Ave, 82001, Cheyenee, WY, na základě zákona 15 U.S.C. § 1692 Fair Debt Collection Practices Act (FDCPA).

Jinými slovy: Kdokoliv tam může vložit kohokoliv, firma nic nekontroluje a za nic neručí. Ostatně jsem po chvilce googlování našel tuto firmu na černé listině Asociace na ochranu věřitelů


8 komentářů u „Registr dlužníků nahání klienty výhružným spamem“

 1. Také nám to přišlo, ale nepátral jsem, kdo za tím stojí.
  Aleš Slabý je docela profláklé jméno v oblasti českého spamu.

 2. No pří té příležitosti jsem se dozvědě, že dalším podvodníkem je CERD – Centrální registr dlužníků, kam jsem se zaregistroval 🙁 nevěda o co jde.

 3. Také mi to před pár dny přišlo (jako „potvrzení o bezdlužnosti“), i s mými údaji, které mám zaregistrované k živnosti), ale mně se to hned zdálo podezřelé, už to, že to přišlo e-mailem, navíc od nějaké soukromé firmy z USA… no prostě celé mi to od počátku smrdělo, tak jsem hned zapátrala na internetu a hle – samozřejmě je to nesmysl… Nepřekvapilo mě to. Pokud vím, tak registrace dlužníků funguje jinak a rozhodně nikomu jen tak nerozesílají e-mailové potvrzení o bezdlužnosti nebo spamy podobného charakteru…

 4. Asociace inkasních agentur odsuzuje nekalé praktiky spolecnosti DEREDES
  Asociace inkasních agentur CR (AIA), která sdružuje nejvýznamnejší inkasní agentury pusobící na
  ceském trhu, odsuzuje neseriózní praktiky spolecností DEREDES s.r.o., která používá pro regionální
  inspektory název „inkasní exekutor“.

 5. Jednatel Aleš Slabý z firmy Deredes s.r.o. uznán vinným trestným činem vydírání.

  Redakce portálu ANOV získala informaci, že 9. června 2010 Nejvyšší soud ČR odmítl dovolání Aleše Slabého obviněného z trestního činu vydírání proti usnesení Krajského soudu v Praze ze dne 18.9.2009, čímž mu potvrdil trest odnětí svobody na 10 měsíců podmíněně. Soud mu zároveň uložil trest zákazu činnosti při poskytování služeb v oblasti vymáhání dluhů a pohledávek na dobu osmnácti měsíců.
  Skandální podnikání Aleše Slabého v oboru vymáhání pohledávek ve firmě Deredes tak dospělo ke svému logickému konci. Přitom tento závěr nemusí být poslední tečkou za jeho činností.
  http://www.anov.cz/cerna-listina-firem-a-instituci/deredes-sro/ !!!

Komentáře jsou uzavřeny.