Jak rozchodit Tethering u Vodafonu

Na Novém iPadu 3, neboli New iPadu, se mi funkce Osobní hotspot, neboli Tethering nikdy neobjevila. Média psala, že to nejde a telefonáty na podporu Vodafonu byly bezvýsledné a tak jsem se smířil s tím, že na iPadu mít osobní hotspot nebudu.
Pak jsem i koupil iPhone 5 a podle rad některých serverů začal bojovat s podle mého názoru příliš velikou spotřebou baterie obnovením všech nastavení.

Nepříjemným výsledkem této operace bylo zmizení funkce Osobní hotspot z menu na iPhonu 5, i když tam předtím bylo. Při procházení nastavení mobilních dat jsem si všiml, že v položce APN je iphone.vodafone.cz, ale někde se psalo, že tam má být napsáno internet. Změnil jsem tedy APN a restartoval přístroj. K mé radosti se Osobní hotspot objevil!

Logickým nápadem bylo, vyzkoušet tento postup i na iPadu 3 a ejhle, osobní hotspot je i na iPadu 3! Zajímavé je, že se náplň hodnoty APN opět samovolně změnila zpátky na iphone.vodafone.cz, ale položka Osobní hotspot v menu už zůstala.

Původní menu
Menu nastavení iPadu včetně Osobního hotspotu. APN už je zpátky na iphone.vodafone.cz, ale Osobní hotspot nezmizel a funguje