Vodotěsný obal MilTec na telefon (iPhone) za babku a taky za starou bačkoru

Pro iPhone a jiné telefony, či PDA se nabízejí různá vodotěsná pouzdra. Například DiCaPac (u Alzy za 700 Kč) s vodotěsnými sluchátky a mnohá jiná pouzdra s cenou převyšující 500 Kč. Pokud ale nepotřebujeme podvodní sluchátka a podobné vymoženosti, ale cheme jen ochránit jakýkoliv telefon před vlhkem, prachem a nečistotami, při bouřce a jiných příležitzostech podobného ražení, víceméně jednorázově, je tu vodotěsné pouzdro MilTec z Army shopu na Palmovce za pouhých 80 Kč.

MilTec prázdný nezavřený

Poudro má trojitý zamačkávací uzávěr, který se nakonec zatočí a v tomto stavu upevní chlopní se suchým zipem. jedna strana pouzdra je průhledná, druhá matná.

Pouzdro Miltec zavřené

Telefon lze bez problému ovládat i když je vložený v pouzdře, dokonce lze normálně telefonovat. Jak vestavěný mikrofon, tak sluchátko fungují i přes obal. Jediná potíž je focení – skrz matnou zadní stranu toho moc nenafotíte. Šlo by mít telefon případně v poudzře otočený, takže by se ovládal přes matnou stranu a fotil přes čirou.

Pouzdro MilTec ze zadu

Pouzdro je vybaveno šňůrkou se zkracovací Tankou, takže si můžeme udělat potřebnou délku na krk, podle toho, zda se na telefon chceme dívat, nebo jej mít jen na krku nakrátko, aby se moc nebimbal. Tento typ obalu se vyrábí v různých velikostech, pro telefon stačí ta nejmenší a vejde se do pouzdra i s externí baterií Mophie Juice pack.

Pouzdro na krku s krátkou šňůrkou

Pouzdro na krku s dlouhou šňůrkou

Praktické zkušenosti s tímto pouzdem se však neukázaly jako dobré. Již při nákupu se objevil kus s vadným svárem po straně. Druhý kus byl dobrý a při první zkoušce vodotěsnosti vyhověl, ale při použití v terénu se při náhodném kontaktu se skálou mikroskopicky propíchl, takže již nebyl použitelný pod vodou a po dvou týdnech se porušil boční svár, takže bylo po vodotěsnosti. Stejně špatnou zkušenost učinil s tímto pouzdrem kolega, kterému se boční sváry roztrhly, když se snažil rozevřít tři zaklapávací uzávěry, které jsou v pouzdru za sebou a jdou hodně ztuha.

Resumé:

+

cena

trvanlivost

kvalita

spolehlivost

Celkové resumé? nebrat, nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit tak levné věci. T

Jeden komentář u “Vodotěsný obal MilTec na telefon (iPhone) za babku a taky za starou bačkoru”

  1. Pingback: Jablickari.cz

Komentáře jsou uzavřeny.