MotionX GPS 9.0

Další verze GPS-ky MotionX s číslem 9.0 je na světě. Zatímco verze 8.0. přinesla  kontrastní vzhled usnadňující pozorování za denního světla, verze 9.0 do toho práskla razantněji. Poskytuje totiž import tracků a waypointů ve formátu GPX a stahování částí map pro použití offline.

Import GPX
Import GPX

A jak funguje import? Pošlete e-mail na adresu GPSimport@motionx.com s připojenými soubory GPX. MotionX vám pošle zpátky mail, který přijmete aplikací Mail na iPhone a ťuknete na odkaz v něm poslaný. Aplikace MotionX GPS se automaticky otevře a naimportuje požadovaná data. V jednom e-mailu můžete poslat až 12 waypointů a jeden track. Doplňující poznámka uvádí, že mail s připojeným souborem .gpx přijatý na iPhonu lze forwardovat na gpsimport@motionx.com, ale nelze bohužel kvůli omezení iPhone OS vytvořit nový mail s připojeným souborem.

Stahování map je další super vylepšení, kdy už nemusíte před cestou do ciziny projíždět ve vysokém zvětšení zdlouhavě všechna místa předpokládané potřeby, abyste pak na místě stejně zjistili, že potřebujete kus, který jste předtím neprošli.

Stahování map
Stahování map
Volba stahované oblasti
Volba stahované oblasti
Stahování vybraných mapových dílů
Stahování vybraných mapových dílů

Nyní si můžete definovat oblast mapy, kterou chcete stáhnout buď pomocí středu a poloměru, nebo pomocí počátečního a koncového bodu a tloiušťky pásu mezi nimi. Definujete, jestli chcete mapu MotionX Road, nebo Terrain, čili vrstevnice, nebo ulice a pro stažení určíte nejmenší a největší stupeň zvětšení. Stažený úsek pojmenujete, nastavíte minimální a maximální yoom a můžete stahovat. Program vám ukáže jak velká bude stahovaná mapa, kolik máte v telefonu ještě místa a můžete stahovat. Stahovat se dá jak přes WiFi, tak při jakémkoliv jiném datovém připojení. „Teploměr“ ukazuje postup stahování, které lez kdykoliv dočasně přerušit. Škoda jen, že stahovat lze jen mapy MotionX, které nemají satelitní verzi a jejich podrobnost není až tak dobrá třeba v porovnání s mapami Google. I tak je tahle nová fíčura MotionX GPS natolik dobrá, že možná opustím dosud preferovaný GPS Kit a začnu zase používat MotionX.

Kompletní recenzi najdete na webu horyinfo.cz

Jeden komentář u “MotionX GPS 9.0”

  1. Pingback: Jablickari.cz

Komentáře jsou uzavřeny.