Jobtimer

K čemu to je?

Pokud potřebujete vědět, jak dlouho jste co dělali a účtovat zakázky, pak je pro vás Jobtimer ten správný program, který vám poskyte ten nejlepší komfort, jaký je jen možný. Dokonce vám poskyte částečnou ochranu proti skleróze. Jestliže zapomenete měření vypnout a jdete domů, nebo na oběd, můžete nastavit, že se automaticky po určité době činnosti počítače zastaví a nenačítá nesmyslné časy, které byste museli ručně opravovat.

Základem je projekt

Základem evidence je projekt, který je reprezentován oknem. Jobtimer má pro každý spuětný projekt jedno okno a čas se pro každou spuštěnou zakázku různých projektů měří současně, neboli v každém projektu může být v jednu chvíli aktivní jen jedna zakázka,která se měří, ale současně lze měřit různé projekty. To je může hodit, pokud třeba na jedné věci pracuje více lidí. Založíme pro každého samostatný projekt.

Strukturu projektu nám nejlépe ukáže okno:

projekt

Projekt se dále dělí na skupiny zakázek (zde Články Apple), ty dále na jednotlivé zakázky (Článek Jobtimer). V rámci jedné zakázky se měří pracovní čas a sleduje se po dnech s jednotlivých intervalech. Program vytváří součty času a ceny za celý projekt (dole), za skupinu zakázek, za jednotlivé zakázky a v zakázce ještě sčítá jednotlivé dny a můžeme si nechat zobrazit jednotlivé měřené intervaly. Ke každé úrovni lze vložit samostatný komentář, který se píše do příslušného místa vysunovacího ucha „Detaily“, kde můžeme jednotlivé položky také obarvit, například tím naznačit kde máme nějakou poznámku a podobně:

Ucho lze vytahovat směrem doprava a popiska může mít i povícero řádek.

Jak měřit

Chceme-li měřit,je nutno nejprve mít založený projekt a v něm zakázku, která může a nemusí být zařazena ve skupině zakázek. Zakázka má jméno a hodinovou sazbu, na základě které se počítá výdělek,nebo v přpadě psaní tohoto článku peníze, které bych býval byl mohl dostat, kdybych třeba dělal něco jiného za peníze. Aktivní zakázka je v okně označena modrou tečkou u názvu a po spuštění stopek se začne měřit.

Možností jak spustit nebo zastavit měření času, je několik. Z ikonky v horním menu vypadává seznam zakázek právě otevřených projektů, ze kterého lze vybrat startovanou,nebo zastavovanou zakázku.

menu-horni

Totéž máme k dispozici v doku

a v předvolbách lze nastavit klávesovou zkratku, kterou pouštíme nebo zastavujeme stopky:

Běžící čas se signalizuje v horním menu, v doku i při přepínání aplikací červenou tečkou u ikony Jobtimeru, navíc lze definovat zvuky pro začátek, průběh i konec měření času.

Export

Pro potřebu dalšího zpracování nasbíraných časových hodnot má Jobtimer možnost exportu v různých formátech a textové formáty CSV a Text s tabulátory mohou mít libovolné kódování diakritiky, existující v MacOS X.Resumé

Jobtimer je šikovný prostředek s vysokým komfortem práce. Je ke stažení jako shareware na stránkách DSD.NET. Neregistrovaná verze má omezení, registrace stojí 29 EUR s možstevními slevami, Při nákupu pěti licencí se lze dostat na 18,85 EUR. Manuál, částečně přeložený do češtiny, najdete zde. Doufejme, že se v příštích verzích zlepší možnosti exportu, když současná struktura souboru CSVnení příliš vhodná pro další zpracování a hodila by se možnost dodatečně měnit přiřazení naměřeného časového intervalu  k určité zakázce.

+:

  • přesné vedení časových záznamů
  • komfortní možnosti startu a stopu měření
  • signalizace stavu
  • automatické zastavení při nečinnosti
  • česká lokalizace

-:

  • jednou naměřený interval nelze přesunout do jiné zakázky
  • struktura exportního souboru CSV nevhodná pro přímé další zpracování

Jeden komentář u “Jobtimer”

  1. Pingback: Jablickari.cz

Komentáře jsou uzavřeny.