Izrael zakázal dovoz iPadu

Aktualizace: Dnes přišla zpráva, že byl zákaz zrušen.

Podle zprávy Yahoo finance, Izrael zakázal dovoz iPadu. Celní úřad již zabavil kolem 10 kusů kvůli novým omezením, týkajícím se rediových komunikací. Zákaz se týká i turistů a bude platit do té doby, než úřady ověří, že iPad vyhovuje místním rediokomunikačním předpisům.

Americké předpisy dovolují silnější radiové vysílání, než povoluje Izrael a Evropa. Ministerstvo komunikací říká, že se mohou vyskytnout interference.

Toto omezení je nepříjemné zekména pro tvůrce aplikací. V Izraeli jich je několik set a jejich firmy mohou zkrachovat, protože nemohou dodávat služby, které se od nich očekávají.

Izraelské úřady tvrdí, že zákaz nemá nic společného s obchodem, ale je to preventivní opatření, které má zajistit, že iPad nenaruší provoz jiných bezdrátovách zařízení v Izraeli. Předpokládá se, že se problém vyřeší až se Apple dostane k mezináropdní verzi iPadu.

Prozatím zůstávají zabavené iPady v držení celníků, kteří je za denní poplatek skladují, dokud jejich majitelé neodcestují z Izraele, nebo je nepošlou na své náklady zpět do USA.

Jeden komentář u “Izrael zakázal dovoz iPadu”

  1. Pingback: Jablickari.cz

Komentáře jsou uzavřeny.