iOS 4.1 je tu

Bezproblémově stažen a nainstalován, skutečně je pocit z práce s iPhone 3G lepší. Z fíčur iOS 4.1 pro iPhone 4 je zajímavá hlavně fotografie HDR. Všechny tři fotky se sejmou na jedno cvaknutí a netrvá to déle, než dřív. Výsledkem pak jsou při standardním nastavení dvě fotky – obyčejná a HDR. Tohle nastavení lze samozřejmě změnit a ukládat jen normální fotky, nebo jen HDR.

Normální fotkaObyčejná fotografie. Stíny jsou zatažené a téměř bez kresby

Fotografie HDR – ve stínech je kresba, světla nejsou přepálená

Na obou fotkách je vidět načervenalý nádech typický pro iPhone 4 když není dost světla a to i přesto, že zářivka má denní světlo 5000 K a snímky jsou korigované profilem objektivu iPhone 4 v nejnovější verzi Adobe Camera Raw.

Natočit krátké video při výletu do Prachovských skal už jsem taky zkusil a sestřihání v mobilním iMovie není sice moc komfortní, ale jde to. Pak se film exportuje do skladu obrázků Camera Roll a odtud se dá poslat do Youtube. Odeslání přes WiFi do Youtube bylo snad rychlejší, než z Mac Booku a tady se na to můžete podívat: (přepněte si na HD)

V prném rozlišení je vídět, že písmena s diakritikou se do videa dostávají z jiného fontu,m než ta ostatní, čili, že použitý font pro titulky nemá diakritiku. Schválně si všimněte, jak jsou písmena jako ě kapánek tlustší.

Jeden komentář u “iOS 4.1 je tu”

  1. Pingback: Jablickari.cz

Komentáře jsou uzavřeny.