Hory, sex a pop

Od pátka do neděle se konal veletrh cestování Holiday World. Daly se tam vidět pozoruhodné věci. Už před vchodem na Výstaviště upoutal návštěvníka velbloud nesoucí plakát Hedvábné stezky, mající tohoto dvouhrbovce ve znaku. Velbloud byl alespoň ve své přední části čisťounce vykartáčovaný a hebounký. Zezadu je to prý horší, jak pravila dívenka velbloudářka.  Další cesta byla lemována stánky cestovek a Adventura tam měla svůj Tatrabus – Tatru 815 předělanou na autobus.

Střednímu traktu vévodila docela veliká expozice Sunny Days, jakoby ani nepřišla o pojištění proti úpadku a nestala se pouhou cestovní agenturou. Hned za ní byl stánem Saska, jemuž vévodil pěkný indián bílé pleti jakožto živá upoutávka na muzeum Karla Maye a vzdadu stánek Expediční kamery, kde se promítaly outdoorové expediční filmy v duchu poslání této organizace.

V levém, druhdy vyhořelém křídle sjezdového paláce jsem narazil na nejzajímavější věci. Stánek Dubaie obhospodařoval krásný Arab, zatímco sousední stánek Středočeského kraje byl ochuzen o největší atrakci středočechů – nevystavovali tam svého hejtmana Ratha. Plzeňský kraj nasadil jako lákadlo dixieland a Slovensko mne upoutalo nejvíc. Vchodu do oexpozice vévodila krásná fototapeta Prostredného hrotu, v jehož severovýchodní stěně jsem strávil několik krušných bivaků. Mému pamětnickému pohledu zvhlému vzpomínkami na Káňovu cestu se však postavilo do cesty něco ještě zajímavějšího. Na pódium o rozměrech 3×3 metry vystoupila trojice sličných mladých dívek s elektrickými houslemi a tančíce hrály jakousi tklivou melodii. Potom si střihly svižnou Billy Jean od Michaela Jacsona a člověk nevěděl, jestli obdidovat dřív rytmicky šlapající zpěv a housle hrané do dusání pouštěného z počítače, nebo choreografii, ve které se na malé ploše všechny proplétaly aniž by se přitom propíchly smyčcem, nebo i ten Stredohrot v pozadí.

Ano, Slovensko, malá velká země a ty tři jí určitě dělaly dobnou reklamu, určitě lepší než hostinští pod Tatrami. Byl jsem zvědavý, kdo ty tři jsou a ejhle. Z Googlu na mne vylezlo, že jsou Golden Storm, že natočily první CDčko v Čechách. No podívejme. Tak tady se na ně můžete kouknout. A jestli chcete ulovit nějaký zlevněný zájezd, tak mazejte na výstaviště, za chvíli zavírají.