Rozbalování iPhone4 32 GB

Mám v počítačích už leccos za sebou. Na škole IBM ještě s děrnými štítky. Po škole sálový Datasaab D21 ještě bez disků, pak minipočítač Computer Automation s Fortranem, pak východoněmecké kopie IBM 360/370. Po těchhle krávách, co zabíraly celé patro, osmibitové Atárko, pak Atari ST a nakonec Macy od Quadry po dnešek a Woknům se člověk taky nemá šanci vyhnout. Přesto však jsem se jak malý Jarda těšil na iPhone4, protože dva roky staré 3G s všezpomalujícím iOSem 4.0.2  je k němu velice slušný aperitiv.

Protože se už počítám do kategorie rakváčů, kterým se vycházky z hrobu povolují jen občas, nenašel jsem dost chuti se aktivně zúčastnit půlnočního blbnutí v červeném, navíc v dešti a jel ajfónek4 shánět až ráno. Kolem desáté jsem prošel všechny  prodejny v centru Prahy a všude mi řekli totéž: 32GB nět. Hoch v zeleném na Příkopě navíc přidal povzbuzující „důvěrnou“ informaci, že je nemají nikde. Žena měla nápad, abych se podíval někam na kraj Prahy, tož do krtka a na Černý most.

Tam se u stánku ptám na 32GB a odpověď příjemně šokovala: „máme“. Přes drobnou patálii s včera změněným tarifem jsme se přenesli až k výměně papírků v hodnotě 14277 za větší papír s nápisem Faktura, malou krabičku a velký manuál. Na skromný dotaz po mikroSIMkartě  byĺa naopak odpověď oblíbená již za šokiálismu: „Nemáme“. Snad prý v centru Prahy. Vodafone je firma s komplexní, avšak distribuovanou sítí služeb.

Zpět do Krtka, na Příkopy a Mikro SIM karta je v tašce. Ještě do iStyle pro BT kláversnici a hurá rozbalovat papírovou krabičku v elegantním minimalistickém designu, typickém pro Apple:

Krabička s iPhonem4 je asi tak poloviční, než měl 3G.

Na krabičce je ze dvou kratších boků metalické stříbrné jablko, vypadající jako nakousnuté, ale ve skutečnosti to je pozůstatek starého loga, které mělo chybějící kus jablka zakrytý kulatým bříškem písmene „a“ z takového divného fontu, co byl populární v 60 letech. Vypadal asi jako Lubalin Graph. Po delších stranách jsou stříbrné metalické nápisy iPhone 4, všechno je to dělané ražbou, pěkná krabička. No ale pojďme dovnitř:

A hele, opravdu tam je ajfón čtyřka, medí si v plastovém lůžku. Jako archeolog odkrývám další vrstvy, které jsou pod papírovým víčkem, skrývajícím celkem nepodstatné příručky a nástroj pro vyndavání SIM karty, který až ho ztratíte, nahradíte plnohodnotně kancelářskou sponkou (to vlevo je starý 3G, pookud se vám zdá, že má prasklé sklo, tak se nemýlíte):

Pod víčkem najdeme další archeologickou vrstvu:

USB Kablík je stejný, jako před dvěma roky. Sluchátka mají spínač a mikrofon na kablíku pro pravé ucho poměrně blízko sluchátka, takže se bude lépe po hmatu lovit. Kromě středního tlačítka mají ještě + a – na řízení hlasitosti. Bohužel, sluchátka nemají stejně jako před dvěma lety žádný klip a konektor do telefonu je rovný, takže vezmou brzy na své jako jejich předchůdci. Mám totiž ve zvyku si strčit telefon do kapsy a mít puštěnou muziku. Telefon v kapse nevydrží ve svislé poloze a kablík se pak na konci konektoru láme. USB nabíječka je asi čtvrtinového rozměru než byla u 3G.

Tak tady je přehled všeho, co v krabici najdete:

Český návod, slovenský návod, nějaké povinné plky malým písmem, sluchátka, USB kablík, USB nabíječka a telefon. Věděli jste, že Tipy pro ovládání se Slovensky řeknou Končekmi prstov?

Pokud někdo čekal pouzdro zdarma hned u telefonu, bude asi zklamán. O pouzdo je třeba požádat formulářem u Apple, doba yvřízení 6-8 týdnů.

Teď už jen registraci telefonu do iTunes a můžeme si připít. PROSIT!! – Cink! gloglogloglo…..

16 komentářů u „Rozbalování iPhone4 32 GB“

 1. Pingback: Jablickari.cz
 2. Pouzdro zdarms funguje i u nas. Musi se o nej zazadat. Odkaz jr na strankach ceskeho Apple

 3. Pingback: www.xn--ti-dma.eu
 4. Ja tam nemam naaalepkyyyyyy eeeh 🙁 a nebo jsem se spatne dival 🙂

 5. neviem ci autor tohto clanku niekedy rozbaloval iphone kde bol navod a vsetko po EN a nie po CZ a SK …. lebo by vedel ze pri tom navode na ovladanie je po anglicky napisane Finger tipps ak sa nepletiem mozno ze som to ani gramaticky nenapisal spravne ale aj ked niesom ziadny england viem ze to znamena prstove typy a triky nie ? alebo niejako takto podobne sa to da prelozit… tak kto bol teraz blizsie slovensky preklad alebo cesky preklad ? Myslim ze slovensky vystihuje viac pointu tohto navodu kde je napisane a znazornene co vsetko sa da na iphone koncekmi prstov robit….
  takze…. ?

  dakujem vsetko v dobrom 🙂

 6. Já jsem to myslel tak, že v žertu, poukázat na to, jak rozdílně se dá přeložit tentýž anglický originál do dvou velmi příbuzných jazyků aniž bych hodnotil, který překlad je lepší.

 7. poradi mi nekdo jestli se daji prirazovat pisnicky ke kontaktum jako je to u nokie???? diky

 8. Ke každému kontaktu lze přiřadit individuální zvonění. Zvoněním může být jakákoliv hudba nebo zvuky, které se připraví do příslušného foprmátu. Například to lze udělat na Macu programem Garage Band. Rozdíl od Nokie je ten, že zvonění má pevnou maximální délku a po jejím dojetí se opakuje od začátku. Nokia vzala celou označenou písničku a jede jí až do konce. iPhone přehraje jen cca 20 sekund a jede od začátku.

 9. Dobry večer chtela bych poprosit jestly by mi nekdo neporadil .Dostala jsem od sví dcery telefon iphone 3g. Jelikož muj bratr si myslel že to mu rozumí tak tam stahnul aplikaci itunes timto se cely telefon blokl a nejde ani nabijet.a když jsem si našla na internetu včem je chyba napsalo my to eror 1015 .T ak jsem ho dala do opravny kde my řekli že spravit nejde .Proto prosim jabličkaře jestly by mi poradily děkuji .Iveta

 10. Dobrý večer, bohužel z toho, co píšete nejsem schopný poznat, co přesně se stalo. Normálně to funguje tak, že na počítači jsou iTunes, program, pomocí kterého se telefon synchronizuje, nahrává se tam hudba, videa a podobně. Programy se mohou stahovat přímo do telefonu. Iphone 3G už není moc nový stroj a je možné, že shodou okolností klekl zrovna teď. Pokud ta opravna, kam jste telefon nesla je značkováý opravna, která dělá iPhony, pak bych jim nejspíš věřil a pokud ne zkusil bych jinou specializovanou opravnu Apple.

 11. Zdravím koupil sem Iphone4 pomalu se ho učím ovládat mohl bych poprosit o podrobný popis jak přiřadit znělku k vyzvánění a budíku .Měl jsen nokiiE66 posílal jsem z ní na IP4 znělky přes blutu ale marně tak jak to udělat ? a kde bych sehnal český návod na ovládání .Za info moc děkuji Milan

Komentáře jsou uzavřeny.