Parallels 5

Parallels 5 – co přináší nového?

Dnes dorazila mailem nabídka na upgrade virtualizačního software Parallels verze 5. Nová verze slibuje dost zajímavých novinek:

Rychlejší:

Novinka: Podporuje Aero efekty ve Windows Vista a 7, podporuje OpenGL
Zlepšení: Stálá optimalizace když Parallels Compressor automaticky vyžaduje diskový prostor
Zlepšení: Operace visrtuálního počítače jsou třikrát rychlejší

Chytřejší:

Novinka: Crystal View mode, který schovává Wokenní vzhled a snaží se přiblížit wokenní aplikace jablečnému vzhledu.
Novinka: Rozeznává gesta na vícedotykovém trackpadu, magic Mouse funguje i pod Windows (hurá) a umí pracovat na více monitorech (taky hurá)

Výkonnější: Windows 7 mohou běžet se Snow Leopadrem bok po boku

Rozšíření: 7x lepší grafický výkon, než pod Parallels 4 (proč sedmkrát, jakože to je šťastné číslo? Jak se to proboha měří?)
Rozšíření: Až 8 virtuálních CPU a podpora 64 bitů pod Snow Leopardem i Woknama 7
Rozšíření: Snadný import virtuálních strojů třetích stran pomocí Drag and Drop.
Rozšíření: Kopírování formátovaného textu a obrázků přes schránku

Tolik citace z mailu, který mi vytáíhl z kapsy nejen slibovaných 49.99 baků, ale navíc dalších 6,99 baku za roční download, který jsem nechtěl. ale nedal se z faktury odstranit. Upgrade na Parallels 5 henglicky se dá udělat z kterékoliv jazykové verze 3 nebo 4. Udělal jsem to, nic se nestalo, všechgno funguje dál a Crystal View se mi líbí. Třeba ty pidiikonky z pravého konce lišty Start se přestěhovaly do horní lišty Macovského Desktopu a wokenní aplikace se dají spouštět z Docku. A Magic Mouse opravdu funguje i ve woknech. Seznamem faktur v Money se dá šoupat už i do stran. Halelujah! Další poznatky budou průběžně.

3 komentáře u „Parallels 5“

  1. Pingback: Jablickari.cz
  2. Dobrý den. Dosud jsem pracoval pouze ve Windows , včera jsem obdržel Mac a chvíli mi potrvá než se budu orientovat. Musím říci, že to na mě zatím dělá velký dojem.Spoustu aplikací mám na starém počítači a chtěl bych využít možnost Parallels 5. Jestli to dobře chápu , tak mi tento prostředek umožní práci s windows v Macu. Ještě chci říci, že ve windows jsem hrál hry, které bych rád hrál dál. Je tedy Parallels tá správná cesta ? Děkuji za odpovědˇ.

  3. Pokud se týká her, asi nejsem schopen fundovaně odpovědět, ale jinak Parallels vytvoří zcela použitelný a kompatibilní počítač s takovým systémem, jaký si tam nainstalujete. Já mám jednak Widows 95, kvlli jedné staré vykopávce, jednak Windows XP. Jak říkám, hry nehraju, ale jinak mi fungovalo všechno, co jsem zkoušel.

Komentáře jsou uzavřeny.