Navigon Europe 1.5.0

Včera se objevila další bezplatná aktualizace dále zlepšující již tak velmi dobrý navigační sysřtém navigon pro iPhone. Novinky jsou v této aktualizaci tři:

  • NAVIGON My Routes
  • Propojení na Facebook a Twitter
  • Panorama View 3D (placená funkce)

Podívejme se, co se ze tím skrývá:

NAVIGON MyRoutes

Inteligentní systém, učící se z volených tras a způsobu jízdy, který jako řidiči volíme. Nabízí na výběr trasy uzpůsobené naturelu a zvycím řidiče s ohledem na denní dobu a podobně. Krátce řečeno, aplikace pozoruje kudy a jak kdy jezdíme a nabízí trasy upůsobené podle toho.

MyRoutes se zapíná v panelu Možnosti
My Routes

MyRoutes se zapíná v panelu Možnosti, který je přístupný z mapy, nebo probíhající navigace. Projevem funkce MyRoutes je možnost výběru trasy y několika variant:

MyRoutes - výběr trasy

Publikace na Facebook a Twitter

Navigon zašle po přihlášení na Facebook nebo Twitter cíl vaší cesty včetně souřadnic a čas dojezdu. Ponechám na každém, aby posoudil jak dalece je bezpečné veřejně publikovat kdy a kam jedete. Myslím, že hlavním motivem téhle funkce je ale reklama Navigonu, kterou je zpráva na Facebooku prošpikovaná. Bohužel tahle funkce nedělá to, co jsem doufal, a sice něco jako evidenci jízd, možnost uložení absolvovaných tras s jejich základními údaji. Publikace na Facebook vypadá takto:

Publikace cíle cesty na Facebook

Samozřejmě se musíte napřed přihlásit ke svému účtu. Záznam na Facebooku pak vypadá takto:

Cíl cesty publikovaný na Facebooku
Cíl cesty publikovaný na Facebooku

V záznamu jsou dva odkazy vedoucí na Appstore k nákupu Navigonu a odkaz na mapu, kde se objeví vaše cílové místo. Než to použijete, zvažte kdo všechno může vaši zprávu číst a jestli je to dobře.

Publikace na Facebook a Twitter vyžaduje na rozdíl od Navigonu samotného datové připojení, takže v cizině to asi moc nepoužijeme.

Panorama View 3D

Tahle funkce, kterou si můžete za 9,99 Euro dokoupit přímo z Navigonu – vyžaduje připojení WiFi – zobrazuje krajinu kolem cesty trojroměrně, s horami a údolími pomocí stínování  tím slibuje lepší orientaci v terénu. Vypadá to hezky, ale nevím, jestli to stojí za tu cenu. Objem stahovaných dat je 245 MB

Panorama View 3D

V popisech nových funkcí se nehovoří o aktualizaci map, ale podle FAQ na stránkách Navigonu obsahuje aktualizace vždy nejnovější mapový materiál Navtequ.

Poslední aktualizace je zase pěkný krok kupředu, těším se hlavně na vyzkoušení MyRoutes.

Jeden komentář u “Navigon Europe 1.5.0”

  1. Pingback: Jablickari.cz

Komentáře jsou uzavřeny.