iOS4 z pohledu iPhone 3G

Jako majitel dnes už v podstatě zastaralého telefonu iPhone 3G se nemohu zase až tak moc radovat ze všech vychytávek nového iOS4, ale lekterá drobná potěšní mne přece jen neminula.

Upgrade proběhl hladce a telefon se co do odezvy chová plus mínus stejně, jako předtím. Nevšiml jsem si ani ďábelského zrychlení, ani ďábelského zpomalení, což někteří v diskusích razantně vyjadřovali. Tak to vezmu popořadě, jak se mi to jeví:

  • Adresáře aplikací jsou supr. Ze čtyř obrazovek mám jednu s jedním mezikrokem k potřebné aplikaci. Trochu nevýhoda je, že z větší dálky, třeba když je telefon v držáku v autě, nepřečtu název adresáře, o miniikonkách uvnitř nemluvě, takže než si zvyknu kde mám který adresář aplikací, musím tápat. Pokud jsou v adresáři aplikace, které vydávají nějaká upozornění, je to signalizováno souhrnně, Pokud chci vidět kolik zpráv mám na ICQ a kolik na Facebooku, musím dovnitř.
  • Aplikace v adresáříchSpolečná schránka došlé pošty – taky výborná věc. Člověk nemusí prolézat všechny účty a hned vidí, co přišlo.

  • Vizitky z Nokie – halelujá, už nejsou kompletně ignorovány! Dobré je samozřejmě počitadlo znaků v SMSkách.
  • Česká klávesnice QWERTZ, konečně je pryč klávesová schizofrenie. Ještě tak kdyby háček + u dělal ů a diaktitika se psala před písmenem, jako na počítači, a ne až po něm tedy ne že se pro ť zmáčkne t a potom háček, ale napřed háček a potom t.
  • Getotagging fotek nějak fungoval už předtím, teďka se mohu podívat na mapu, kde fotka vznikla. Kvatlita foťáku i iPhone 3G je ale celkem nízká ve srovnání s fotoaparáty, které používám, takže focení telefonem je stejně nouzovka, tak je to jedno.

Ledascos na 3G nejde. Multitasking, zámek rotace displeje, zaostřování fotek a další z více než stoky nových fíčur iOS si vychutnám až na Iphonu 4. až bude. Už aby to bylo.


2 komentáře u „iOS4 z pohledu iPhone 3G“

  1. Ja jsem si koupil iPhone 3G z druhe ruky par dni po vydani iOS7 a rikal jsem si, proc jsem to neudelal uz davno.. ted vidim, ze vetsina vychytavek, ktere se mi libily, byly nove 😀 Ale to nevadi, taky uz pokukuju po iPhone 4 🙂

  2. Většina vychytávek v iOS4 se uplatní u 3Gs nebo čtyřky. Taky do ní chci jít.

Komentáře jsou uzavřeny.