Magic Mouse

Magic Mouse, rozbalení a první dojmy. Aktualizace: zkušenosti po týdnu používání

Právě jsem po desetitisícáté čistil tu zatracenou pidikuličku mojí Mighty Mouse, když tu náhle na mém oblíbeném Můjmacu, propána Krále, vylezla úžasná zpráva: Nová myš Magic Mouse!

Apple mne už dlouho štval tím že pořád zkracoval kablíky od svých myší. Steve Jobs asi nenávidí kabely, nebo je škrt a nechce dát ani centimetr kabvelu navíc? Ne, je to jinak, přátelé. Zkracování kabelů byla jen ten trajektorie limitně se blížící k Magic Mouse, která nemá kabel vůbec žádný!

Stejně tak se v tomto kontextu věčně se zasekávající kulička Mighty Mouse jeví jen jako ďábelsky vybraný aperitiv pro Magic Mouse, která nemá kuličku vůbec žádnou a tlačítko jen jedno. I nelenil jsem, a objednal u své oblíbené Alzy dotyčné zboží, a čekal.

No a dneska, když už mi stará Mighty Mouse opět nejede směrem dolů a žádný z dostupných způsobů čištění nepomáhá, přistála mi v Mailu zpráva nade vše: Mighty Mouse dorazila. Platební automat schramstnul dvě tisícovky a kousek. Popíjím středně hnusné kapučíno z automatu u výdeje a odhaduju, kterýpak asi balíček přijíždějící po pásu je ten můj. No, neterfil jsem se. Moje nejlepší myš vypadá zabalená naprosto příšerně:

_mg_20091105_0674

Ano za hnusná hnědá krabice, vůbec neodpovídající Applovskému designu obsahuje Magic Mouse. Nedočkavě rozbaluji, vnitřek už je lepší:

_mg_20091105_0675

A tohle už je úplně vono:

_mg_20091105_0677

Spodní deklík je přilepený k dost ztuha vyndatelné bílé vložce, tak proto mi nešel vytáhnout z druhé strany. Nicnéně se povedlo bez zdemolování a můžeme si vychutnat hliníkovou krásu myšičky. Jen ten černá špínka vlevo kazí dokonalost. Hmm, kaz na eloxu vydržím. Zaklapávám spodek myšky. Ještě jednou zkoumám tu povrchovou vadu, která je naštěstí na spodku myši a nebude mne iritovat:

_mg_20091105_0682

Zapínám myš malým vypínačem a ejhle: Z vady eloxu se vyklubala malinkatá kontrolka. (Budu si muset pořídit silnější brejle :-)) Ty černé pruhy jsou kluzné plochy a očičko uprostřed je snímač pohybu.

_mg_20091105_0684

Pak už následovalo jen jednoduché spárování myšky s počítačem přes Blue Tooth Assitenta a stažení update přes Softřware update. Myška je skvělá, na vyšší váhu jsem si zvykl dost rychle a po stole klouže líp, než ta stará. Tak ještě pár obrázků srovnání staré Mighty Mouse s novou Magickou myšou:

_mg_20091105_0681 _mg_20091105_0680 _mg_20091105_0679

Po hodině myšování bych už jinoiu myš asi do ruky vzal jen pod hlavní samopalu. Jediné, co mne trohu plete, je odlišné používání dvou prstů od trackpadu mého Mac Book Pro, protože instinktivně šoupu dvěma prsty místo jednoho. Ještě nastavení parametrů, jak ho nabízí System Preferences:

mm-panel

Tak teda, já jsem spokojen!

Něco zkušeností po pár dnech:

Absence kuličky je balzám na duši. Myš ale nefunguje na skleněné podložce, byť i jsou pod sklem třeba noviny. Ve Photopshopu, nebo In Designu se mi stává, že mi obraz jezdí jaksi neplánovaně jinam, než bych chtěl. Je to proto, že při spouštění prstu na myš kvůli kliknutí, nebo oddalování prstu zavadím o plochu a obsah okna mi neplánovaně odjede někam do háje :-). Dalším poznatkem je, že Magic Mouse je docela slušný žrout baterií. Za pár dní práce s ní mám už jen 75% kapacity. Jestli budou baterie ubývat lineárně, dá se čekat že vydrží tak do 14 dnů. Teď to spíš vypadá, že baterky vydrží tak měsíc.
Další poznatek: I když je skrolování v ovládacím panelu dané na minimum, a je vypnutá setrvačnost skrolování, v produktech Adobe CS3, ve kterých se pohybuji po většinu času, je posouvání stále příliš rychlé. Nejhorší je listování v Bridge, kde se zřejmě skáče ne po pixlech, ale po náhledech obrázků, takže i malý pohyb vyvolá velkou reakci. Podobně se blbě skroluje v NeoOffice 3 třeba ve spreadsheetech obraz strašně lítá. Nejcitlivější okamžik je přechod ruky z klávesnice na myš. Stačí jen lehounce zavadit při chytání myši do ruky o horní dotykovou plochu a nastavený výřez zmizí v dáli jak raketa. při větším zvětšení v Illustratoru, nebo širokých sloupcích s listu Neo Office je taková práce doslova utrpením.

4 komentáře u „Magic Mouse“

  1. Pingback: Jablickari.cz
  2. A včera jsem musel měnit baterky. Takže dvě nabíjecí 1800mAh vydržely měsíc – to jde.

  3. Tak to mně dneska už podruhé dochází baterka Energizer, ty nabíjecí aku budou asi lepší. Je to pěkný žrout, ta myšička.

Komentáře jsou uzavřeny.